Pierwsze Dyskonty Czerwona Torebka otwarte
2013-12-23
W minioną sobotę w Gdańsku, Działdowie i Bydgoszczy zostały otwarte trzy pierwsze sklepy nowej sieci Dyskont Czerwona Torebka.
Sklepy są czynne codziennie w godzinach od 9:00 do 21:00. W ich ofercie znajduje się około 2,5 tysiąca indeksów, na które składają się artykuły spożywcze, napoje, w tym alkohole, artykuły przemysłowe, chemia gospodarcza i kosmetyki, zabawki, a także produkty paramedyczne. 
Dyskont Czerwona Torebka, od podobnych formatów obecnych na rynku, odróżnia oferta. W naszych sklepach będą dostępne jedynie produkty rozpoznawalnych marek w hurtowych cenach. Nie wprowadzamy marki własnej – informuje Paweł Ciszek, Prezes Zarządu spółki Czerwona Torebka. - Będziemy oferować mniej grup produktowych, ale będą one bardziej pogłębione. Klient będzie miał zatem większy wybór produktów w każdej oferowanej przez nas kategorii – dodaje.
 
W Dyskontach Czerwona Torebka klient będzie mógł dokonać zakupów w cenach jak w hurtowni.
 
Dyskonty będą powstawać w całej Polsce, w miejscach o dużym potencjale handlowym – zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach powyżej 10 tysięcy mieszkańców. Sklepy będą lokalizowane w galeriach handlowych oraz w obiektach najmowanych na podstawie wieloletnich umów najmu.
 
Projekt jest kontynuacją dotychczasowych doświadczeń spółki. Chcemy wzmacniać działalność handlową, która naszym zdaniem jest najbardziej perspektywicznym segmentem biznesu – wyjaśnia Paweł Ciszek, Prezes spółki Czerwona Torebka. Przejęcie największego sklepu internetowego Merlin.pl oraz sieci sklepów Małpka Express pozwoli nam na zajęcie znaczącej pozycji w segmentach e-commerce i convenience, a rozwój własnego formatu handlowego również w segmencie dyskontów – dodaje.